Nejnovější recenze ze sekce Čajovary

ProfiCook WKS 1167

Ověřený zákazník Lidl-shop.cz Tomáš

Přidáno: 28. července 2020

Zakoupeno v Lidl-shop.cz

• hlídání teploty je u některých čajů potřeba
  • zkroucená základna cca o 1mm,snad si to sedne
  • oklepaný nerez a ostré okraje základny

Na tu větší cenu jsem očekával adekvátní kvalitu zpracování základny.Konvice OK

Ověřený zákazník Expert.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. dubna 2020

Zakoupeno v Expert.cz

• Snadné ovládání

Ověřený zákazník ElektroVoráček.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. února 2020

Zakoupeno v ElektroVoráček.cz

• Celkem jednoduchá a přitom odborná příprava čaje.
  • Jednoduchá obsluha.

Dobrý pomocník pro toho kdo má rád čaj a nechce stát se stopkami a teploměrem u hrnečku.

Sage BTM800BSS

Sage BTM800BSS

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 14. února 2020

Zakoupeno v MALL.CZ

splnuje moje požadavky

Ověřený zákazník MNOHO Ověřený zákazník

Přidáno: 2. února 2020

(naposledy upraveno 3. února 2020)

Zakoupeno v MNOHO

• Vypadá dobře
  • Programy 40, 60, 70, 80, 100°C
  • Plastové ucho působí levně, mám mixer od stejné firmy a u některých součástek taky žádná sláva

Koupil jsem někdy ke konci ledna 2020. Konvice vypadá elegantně, ale má podobný výkon jako Sencor za 3-400 Kč. Výhoda jsou programy, 70°C 1/2 litrů se naštěstí uvaří celkem rychle. Mohly být škalovatelné teploty od 30 do 100 po nějakých stupních, ale asi to možná tak potřebné nebude. 70 oceňuji pro zelené čaje.

To sítko je nápad dobrý, ale asi bych si tím nechtěl úplně zanášet konvici. Dostat se dovnitř nejde úplně tak lehce. U nás je těžká voda, tak ještě to míchat s vodním kamenem... ble.

Jan Střálka Jan Střálka

Přidáno: 2. ledna 2020

(naposledy upraveno 3. ledna 2020)

• Automatické čajové sítko s dobře vyřešenou mechanikou.
  • Nastavení různých teplot a intenzity výluhů
  • Šetří čas
  • Design
  • Intenzita výluhu jde nastavit jen na předem dané hodnoty v rozmezí 2 - 6 minut, vůbec se nemyslí na bylinkové čaje
  • Malý objem, konvice má 1 L, ale pro čajovar lze naplnit jen do 800 ml.
  • Funkce keep warm pracuje jen za určitých okolností

Je skvělé, že někdo přišel s tímto konceptem automatického louhování čaje. Ušetří vám to spoustu času, protože nemusíte myslet na dobu louhování a chodit ke konvici 2x, abyste vložili a vytáhli sítko. Samozřejmostí jsou různé nastavení teplot, intenzity výluhů čaje a funkce keep warm.

Co ale úplně domyšlené není je doba intenzity louhování. Lze nastavit na mild/medium/strong, ale kolik je to minut? To musíte složitě odvozovat z tabulky, protože to záleží na tom, jaká je nastavena teplota. Prakticky se ale rozsah doby louhování dá nastavit jen na 2 až 6 minut, což je výborné pro zelené a černé čaje, ale pro milovníky bylinek už tento rozsah zdaleka nestačí. Chtělo by to alespoň možnost spustit a vytáhnout sítko manuálně, ale k tomu tento čajovar uzpůsoben není.

Další výtku mám k fungování KEEP WARM. Ze začátku jsem si myslel, že to nějak nefunguje, ale pak jsem pochopil, že keep warm funguje jen v určitém stavu konvice. Musíte tuto funkci zapnout už při vaření čaje nebo těsně po jeho uvaření. Když krátce sejmete konvici z podstavce a dáte zpět, tak stále máte možnost tuto funkci zapnout znovu. Když ale funkci deaktivujete nebo stisknete jakékoliv jiné tlačítko, tak už nejde znova zapnout. Musíte znova spustit proces vaření a až pak se znova aktivuje keep warm.

Cena u tohoto produktu mi přijde trochu nadhodnocená, což je dáno i tím, že čajovarů tohoto typu moc neexistuje. Pokud by vás odradily výše zmíněné nevýhody, podívejte se ještě na Sage BTM800 (což bych považoval za dořešenou verzi tohoto produktu), ale kouknete-li se na cenovku, tak se vám celkem protočí panenky.

Tip jak ušetřit čas: Naplňte nejprve čajovar vodou a zapněte. Mezitím naplňte čajové sítko a vložte jej do již běžícího čajovaru.

Tip na ráno: Nachystejte si do čajovaru vodu a sítko s čajem už večer. Ráno jen zmáčkněte tlačítko a čaj se vám připraví.

Clatronic TK 3715

Clatronic TK 3715

Lubor Lubor

Přidáno: 20. listopadu 2019

• Rozhodně není bezdrátový,pokud chcete ohřívat jen vodu např. na zalití kávy,tak si počkáte...

Je to opravdu jen čajovar,nikoli varná konvice...

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 19. září 2019

• Výkonné, funkční, kvalitní provedení a krásný design
  • nevím

Vše ok, doporučuji

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 14. září 2019

• při vybalování upadlo sítko v zobáčku
  • při varu stříkala voda proudem ven
  • konev se nikdy nevypne, po dovaření přihřívá vodu, po zrušení přihřívání stále ukazuje změny teploty, nutné pokaždé hned vytahovat ze zásuvky

Ověřený zákazník 4home.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 15. června 2019

Zakoupeno v 4home.cz

• napustím vodu rovnou do konvice a nemusím nic přelívat
  • důmyslné překavávání
  • špatně se mi nalívá káva , musím celou konvičku hodně překlopit
  • vymývání konvice je nepraktické...spojeno s elektronikou

Ověřený zákazník Žárovky.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. května 2019

Zakoupeno v Žárovky.cz

Překápavač/sítko - je vhodné pouze na hrubě mletou kávu, běžná káva mletá propadá do vody.

TKG TKB 1023

TKG TKB 1023

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 5. července 2018

Zakoupeno v Electro World

Nebyl k dispozici český návod,což nařizuje naše legislativa!!!Museli jsme ho hledat pomocí internetu.

Ověřený zákazník Conrad Ověřený zákazník

Přidáno: 17. února 2018

Zakoupeno v Conrad

dobrá cena za dobrou kvalitu

ProfiCook TKS 1056

ProfiCook TKS 1056

Steve Steve

Přidáno: 6. ledna 2018

• nádherný design s pevnou základnou
  • skleněné provedení
  • nádoba na přípravu čaj/kávu
  • za ty peníze mi chybí i nastavení teploty i u varné konvice (nastavení teploty je pouze na přihřívání čaje/kávy)

Nádherný set do kuchyně, který by byl skoro dokonalý kdyby na poměrně velké základě bylo možné nastavit teplotu i pro varnou konvici a ne jen pro přihřívání nádoby pro přípravu čaje/kávy.

Ověřený zákazník EuroKing Ověřený zákazník

Přidáno: 5. května 2017

Zakoupeno v EuroKing

• děla co má
  • pevná konstrukce

prostě šikovné, třeba i na předvaření vody do džezvy

Ověřený zákazník Conrad Ověřený zákazník

Přidáno: 30. listopadu 2016